• "İlim Hizmet Araştırma Merkezi"

İHAM'ın 30. Yılı anısına MEZUNLAR BULUŞMASI programı düzenlendi.

2023 Mezunlar Toplantısı 

 

14-15 Ağustos tarihlerinde ülkemizin dört bir yanında Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Akademi dünyasında çeşitli görevler ifa eden mezunlarımız için düzenlenen programa Yönetim kurulu üyelerimiz, hocalarımız ve öğrencilerimiz de katılım sağladı.
Sofular Bıçakçı Alaaddin Camii İmam-Hatibi Kurra-Hafız Selahattin Akçay'ın Kur’an tilaveti ile başlayan program, mezunlarımızdan Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Fikret SOYAL ve yine mezunlarımızdan Eğitim Komisyonu Başkanımız Prof. Dr. Bekir KUZUDİŞLİ'nin konuşmalarının ardından, İHAM Başkanı Prof. Dr. Mustafa KARATAŞ’ ın hitabıyla devam etti.
Programa teşrif ederek bizlerle tecrübelerini, anılarını ve geleceğe dair görüş ve önerilerini paylaşan İslâm Âlimleri Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nasrullah HACIMÜFTÜOĞLU'na, Ramazan KAYAN'a  Abdullah YILDIZ'a, UMAD Başkanı Abdulvahap EKİNCİ Bey’e ve Uluslararası Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali Karadaği’ Bey’e teşekkürlerimizi sunarız.
Son olarak programımızın sevindiren sürprizi Ahmet Akın ÇIĞMAN hocamızın tedavi gördüğü hastaneden online olarak katılması oldu. (Bu vesileyle hocamıza Allah’tan acil şifalar diler, en kısa sürede aramıza dönmesini temenni ederiz)
Program, Salı akşam Boğaz turuyla sona erdi.